آچار یکسر جغجغه ابزارهای دستی


برند هاردکس

ساخت کشور چین

جنس محصول فولاد مقاوم

ویژگی دارای استاندارد DIN3113 آلمان


آچار یکسر جغجغه هاردکس دارای یکسر رینگی جغجغه‌ای و یکسر تخت است و برای باز و بسته کردن سریع پیچ‌ها و مهره‌ها بسیار مناسب است. زمانی که تعداد زیادی پیچ و مهره برای باز کردن یا بستن دارید، این آچار می‌تواند تا حد زیادی زمان کارتان را کاهش دهد.

با قرار دادن این آچار روی پیچ یا مهره، دندانه‌ها دور مهره محکم گیر می‌کند و با کشیدن مهره به یک سمت می‌توانید آن را باز کنید یا ببندید. در استفاده از این آچار برخلاف آچارهای دیگر نیازی نیست پس از هر بار چرخاندن، آچار را از مهره جدا کنید و دستتان را به نقطه اول برگردانید و بدون جدا کردن آچار از مهره تنها با حرکت دسته آچار در جهت عقب و جلو می‌توانید آن را به‌راحتی بازکنید. البته این مکانیسم باعث می‌شود که به‌طورکلی آچارهای جغجغه‌ای نسبت به آچارهای غیر جغجغه‌ای قدرت کمتری در سفت کردن مهره‌ها داشته باشند بنابراین از قسمت تخت این آچار می‌توان برای آزاد کردن مهره در شروع کار یا سفت نمودن آن در اتمام کار استفاده کرد و میانه کار را با سر جغجغه‌ای پیش برد.

بخش رینگی جغجغه‌ای این آچار 72دندانه است.   بدنه این محصول از فولاد مقاوم ساخته‌شده است تا تاب مقاومت در برابر حداکثر نیروی گشتاوری را داشته باشد. آبکاری این محصول به‌صورت کاملاً صیقل‌خورده است تا فرآیند تمیزکاری و نظافت پس از انجام کار به‌راحتی انجام گردد. این محصول همانند سایر آچارهای شرکت هاردکس دارای استاندارد DIN3113 آلمان بوده و از سایز 8 تا 22میلی‌متر در بازار موجود است.

تعداد دنده‌های چرخ‌دنده نشان‌دهنده سرعت درگیر شدن آچار با سری مهره است. هرچه تعداد دنده‌ها بیشتر باشد آچار زودتر روی مهره جا می‌گیرد. این امر طول قوس چرخش را که به‌ویژه در فضاهای کوچک حائز اهمیت است افزایش می‌دهد. بهترین آچار جغجغه‌ای باید طول قوس چرخش 5درجه داشته باشد؛ یعنی 72 دنده داشته باشد. شرکت هاردکس این موضوع را در آچارهایش تأمین نموده است.