انبردست ابزارهای دستی


برند هاردکس

ساخت کشور چین

جنس محصول فولاد کروم وانادیوم و دسته پلاستیک عایق پلی‌پروپیل

ویژگی ظرفیت برش سیم سخت: "1.8


انبردست‌ها انبر آلات چندمنظوره‌ای هستند که ترکیبی از فک گیره‌ای و سیم‌چین هستند و می‌توان از آن‌ها برای گرفتن، فشردن، خم کردن، پیچاندن، بیرون کشیدن و برش مواد مختلف استفاده کرد.

 این ابزار از 2 دسته که حول یک محور اهرم می‌شوند تشکیل می‌شود و عملکرد آن شبیه به عملکرد قیچی است که در آن 2 دسته حول یک محور می‌چرخند. در واقع سیستم عملکرد انبردست به این صورت است که وقتی کاربر دسته‌های آن را به هم می‌فشارد، نیروی اهرمی بین اتصال دسته‌ها آن نیرو را افزایش می‌دهد. ازآنجایی‌که بیشترین فشار در نزدیکی قسمتی که حول محور می‌چرخد تولید می‌شود، قسمت برش سیم انبر در نزدیکی این نقطه طراحی شده است تا نیروی بیشتری برای برش تأمین گردد. هرچه دسته انبردست بلندتر باشد فشار بیشتری بر فک کوتاه انبردست وارد می‌شود. آن قسمت از فک انبردست که به حالت یک بریدگی گرد دندانه‌دار است برای گرفتن متریال لوله‌ای شکل بکار می‌رود و برای افزایش قدرت اصطکاک هنگام گرفتن وسیله به‌صورت دندانه‌دار طراحی شده است.

انبردست‌های هاردکس از فولاد کروم وانادیوم ساخته‌شده‌اند تا مقاومت لازم در برابر سایش و نیروی اهرمی ایجادشده را داشته باشند و بتوانند بیشترین فشار در حین کار را تحمل کنند. برای سهولت استفاده از این انبردست، دسته‌های آن با روکش پلاستیکی باکیفیت پوشانده شده‌ تا از آسیب به دست جلوگیری شود. 

 

سایزهای موجود: 6، 7 و 8  اینچ

 

ویژگی‌ها: 

  • ظرفیت برش سیم سخت: "1.8
  • ظرفیت برش سیم فنری: "5.64
  • ظرفیت برش سیم مسی بافت‌دار: "25.64
  • بدنه از جنس فولاد کروم وانادیوم